Comandantul Trupelor Regiunii Militare Centru din cadrul Forțelor Armate ale Federației Ruse, general colonel Aleksandr Lapin, a anunțat că, pe 10.08.2020, în patru poligoane din Siberia și Volga, a început executarea celui mai mare exercițiu cu dublă partidă din acest an, cu participare Armatelor 41 și 2 arme întrunite. Citește mai mult »